HELMIKUUN AAMUSAUNA JA BRUNSSI

Aamusauna & brunssi jatkuu taas helmikuussa 28.2. klo 9.00-13.00.

Molemmat saunat, miesten (pieni sauna) ja naisten (iso sauna), ovat lämpiminä klo 9.00-12.00.

Brunssi tarjoillaan Ravintola Wanhassa Tallissa 10.30-13.00.

Aamusaunan ja brunssin yhteishinta on hinta 28 € / henkilö.

Varaa paikkasi myynti@harjattula.fi

Menu:

– Pähkinäinen veriappelsiini vihersalaatti & balsamicokastiketta (L, G)
– Caesar salaatti (L, G) myös vegaaninen
– Avokadosmoothie (L, G)
– Leikkeleitä

***

– Lihapullat (L, G)
– Broilerin Crispy -palat & Ranch-kastiketta (L)
– Kasvismunakas (L, G)
– Paahdetua bataattia (L, G)
– Croissanteja, sämpylöitä & saaristolaisleipää

***

– Japanese cheesecake (L)
– Vaahtokarkkeja
– Tuoreita hedelmiä
– Tuoremehua

——————-
 

Tuijan Lehtinen ja “Älä droppaa mun tunnelmaa”

Tuija Lehtisen ilmainen luento Vuorovaikutuksen värit ja ihmisymmärrys sosiaalitieteiden näkökulmasta Paasikivi-Opiston auditoriossa klo 13.00 eli heti brunssin jälkeen.

Miksi jotkut ihmiset tuntuvat helpoilta ja toiset yllättävän kuormittavilta?

Miksi toinen haluaa suoraan asiaan, kun toinen kaipaa aikaa, tunnetta ja ymmärrystä?

Miksi yksi ui vastavirtaan, kyseenalaistaa kaiken ja kaipaa faktoja pöytään ja toinen taas kertoo tarinan niin kuin se muistetaan, ei niin kuin se tapahtui, kunhan kaikilla on hyvä fiilis?  

Tässä 90 minuutin luennossa tarkastellaan ihmisten erilaisia käyttäytymis- ja vuorovaikutustyylejä sosiaalitieteiden ja sosiaalipsykologian näkökulmasta, hyödyntäen Extended DISC® -henkilöanalyysin tuottamaa tietoa yhtenä selkeyttävänä työkaluna.

Kenelle? Kaikille, jotka haluavat ymmärtää ihmisiä ja tulla ymmärretyiksi.

Jatka lukemista

2026-01-30 15:50:56

HELMIKUUN AAMUSAUNA JA BRUNSSI

Aamusauna & brunssi jatkuu taas helmikuussa 28.2. klo 9.00-13.00. Molemmat saunat, miesten (pieni sauna) ja naisten (iso sauna), ovat lämpiminä klo 9.00-12.00. Brunssi tarjoillaan Ravintola
2026-01-21 16:02:26

JUHO KUSTIN TALVIRIEHA

Juho Kustin talvirieha järjestetään lauantaina 14.2. klo 11-14 Harjattulassa Juho Kustin ranta-alueella. Luvassa ohjelmaa lapsiperheille, kuten Kakskerran sopimuspalokunnan paloautot sekä pelastushenkilöt, sekä talviaktiviteetteja säävarauksella, kuten
2026-01-20 11:45:28

YSTÄVÄNPÄIVÄN KYNTTILÄUINNIT

Ystävänpäivänä lauantaina 14.2. on taas Kynttiläuinnit Jellona rantasaunalla Harjattulassa. Uinnit on porrastettu kahteen osaan klo 17.00-19.00 ja 19.30-21.30. Voit varata itsellesi tai seurueellesi saunomisajan joko alkuiltaan tai loppuiltaan. Myös paljut lämpiminä. Varaukset
Harjattulan Kartano

Kuule ensimmäisten joukossa, mitä Harjattulassa tapahtuu!

Liittymällä uutiskirjelistalle saat ensimmäisenä tiedon eduista, tapahtumista, kampanjoista ja tarjouksistamme – Suoraan sähköpostiisi!