Kevättä ilmassa, linnut laulaa ja Harjattulan rannassa tuoksuu munkki!
18.4. klo 11–15 Rantakahvila Juho Kustissa tarjoillaan taas maistiaisia tulevasta kesästä. Luvassa lämpimiä ja kylmiä juomia, Juho Kustin munkkeja sekä tulevan kesäkauden uusien jäätelömakujen maistatusta.
Ja koska Juho Kustin Keikkaperjantait julkistettiin jo, niin luvassa on taas viime vuoden tapaan pientä seikkailuhenkeä lippujahdin merkeissä. Piilotamme ranta-alueelle Juho Kustin kesäkeikkojen lippuja, jotka löytäjä saa pitää. Tänä vuonna lippujahdin säännöt ovat: Lippuja saa lunastaa itselleen vain yhden. Tämä siksi, että lippuja riittäisi metsästettäväksi mahdollisimman monelle.
Saunat myös avoinna klo 11-15. Saunoihin ei tarvitse tehdä erillistä varausta. Saunan hinta 12 € / hlö, 7-14-vuotiaille puoleen hintaan. Alle 7 vuotiaat uivat ilmaiseksi.
Myös Welmu Nalle vierailee pop up kahvilassa klo 11-12.
Tämä on kevään herkullisin hetki – nähdään rannassa!


